אז מה היה לנו כאן – ממצאי סקר שביעות הרצון של המתכננים מהכנס השנתי 2019 ומחשבות לעתיד

ראשית – ברצוננו להודות לכל מי שטרח והקדיש מזמנו למילוי המשוב. אנו, באיגוד המתכננים, עברנו ביסודיות על התשובות ובכוונתנו ללמוד מהן בהתארגנות לכנס הבא. השנה השתתפו בכנס האיגוד  למעלה מ-800 איש. קרוב ל- 20% מילאו את המשוב. אנו נמנה ראשית כמה מהמחשבות והמסקנות שלנו לאור ממצאי הסקר ולאחר מכן נפרט את הנתונים. חשוב לנו להדגיש שנמשיך ונשמח לקבל משובים, הצעות, רעיונות ויוזמות להובלת מיזמים לקראת הכנס הבא וכל המעוניין מוזמן לפנות לועד האיגוד עם הצעות ויוזמות.

אז מה אנו לוקחים איתנו לקראת הכנס הבא:

  • התמיכה הגורפת במיקום הכנס מחזקת אותנו להמשיך בדרך בה בחרנו לפני 4 שנים - לצאת מ"מגדל השן" האקדמי ולערוך את כנסי האיגוד כחוויה עירונית שמדגימה בזמן אמת חלק מהאתגרים והשאלות המקצועיות המעסיקות אותנו כיום. זאת, חרף האתגרים הארגוניים, הפיזיים וכלכליים שמיקום מסוג זה מציב.
  • לקראת הכנס הבא יבחנו דרכים למתן ביטוי רב יותר לקהל, שולחנות עגולים, אפשרויות דיון ועוד.
  • ארוע הערב וסיורי יום שישי זכו לניקוד גבוה ומאידך מספר המשתתפים המצליחים לפנות את הזמן ולהגיע אליהם הינו כ-15-20% מכלל משתתפי הכנס, אנו נחשוב על דרכים להנגיש אירועים אלו לקהלים נוספים.

שביעות הרצון  הכללית מן הכנס זכתה לציון ממוצע של 3.68 מתוך 5. 64.6% דרגו את שביעות הרצון בציונים 4 ו-5 ורק  10.2% דרגו את שביעות הרצון מהכנס בציונים 2 או 1.

עד כמה הרגשתם שהתכנים והידע בכנס תורמים לעבודתכם השוטפת -  53.3% דרגו בציון  4 ו-5 37.2% דרגו בציון 3 ו-14.5% דרגו בציונים 1 ו-2. שביעות הרצון הגבוהה ביותר מתכני הכנס נרשמה בקרב מתכננים בעלי ניסיון מקצועי של 8-15 שנים ומתכננים המועסקים בשירות המדינה או במגזר  הפרטי.

תכנית הכנס זכתה לאהדה רבה , 44.2% מהעונים דירגו אותה בציון המירבי של 5, 42.2% נוספים בציון 4 . הבחירה בעיר העתיקה בבאר שבע כמקום הכנס זכתה לתמיכה מובהקת,  כ-86% הביעו שביעות רצון גבוהה מהבחירה.

בשנים האחרונות מיני המליאות תופסות מקום מרכזי בכנס. חמשת מיני המליאות קיבלו ציון ממוצע כולל של 3.91 כשמובילה בראש, עם ציון של 4.2, מיני המליאה שעסקה בחדשנות בתכנון ברשויות המקומיות, בהובלת שרון בנד חברוני, בה השתתפו גם חלק מזוכי פרס הרשויות המקומיות המובילות בתכנון.

המושבים המקבילים, כמדי שנה, מעוררים עניין רב וגם שאלות בקרב המארגנים, אשר תוהים בעיקר. עד כמה שפע המושבים  תורם למשתתפים. 42% נתנו לכמות המושבים ציון 5, ועוד 21% ציון 4. בממוצע מידת שביעות הרצון עמדה על 3.76 מתוך 5. איכות התכנים במושבים המקבילים זכתה לציון ממוצע של 3.9 .רבים ציינו את ריבוי המושבים המקבילים כקושי, כמו גם תחושת פספוס בשל אי היכולת להיות בכל המושבים בהם התעניינו. כ-83% הודו שהבחירה לאיזה מושב ללכת ועל אזה מושב לוותר הייתה קשה להם. ביקשנו מכם לציין מושבים מקבילים שבלטו לטובה , מפאת קוצר היריעה נזכיר כאן רק את ארבעת המובילים: תכנון ואוכלוסייה חרדית בהנחיית חיה אלעזר גרינברג, אזרחות עירונית בהנחיית חדוה פיניש, תכנון ואוכלוסייה בדואית בהנחיית  יובל קרפלוס, וזהות מקומית בהנחיית גיא קפלן.

אירוע הערב כלל תוכן מקצועי, טקס הענקת אות יקיר התכנון ומופע של איתי פרל. 58.1% דרגו בציון 4 ו-5 את תכני אירוע הערב, 30.2% נוספים דירגו בציון 3 ורק 11.6% בציון 2 או 1. ההופעה האומנותית זכתה בציון של 5 או 4 בקרב 69.4% מהמשיבים, מה שמאשר את העובדה שמי שלא נשאר, הפסיד....

הרצאתו של רועי לביא, אדריכל העיר באר שבע, שפתח את היום השני, זכתה לציון ממוצע גבוה של 4.03. הסיורים המקבילים זכו בציון ממוצע גבוה אף יותר של 4.2 .