סדנא מיוחדת לחברי איגוד המתכננים עם מר גיל פנלופה מייסד ארגון 8-80

* הזדמנות חד פעמית *

 

סדנא מיוחדת לחברי איגוד המתכננים

עם Guillermo "Gil" Peñalosa מייסד ארגון 8-80

 

במסגרת "בניין שכונה עיר" - הכנס השנתי של המועצה לבנייה ירוקה – תתאפשר פגישה והשתתפות בסדנה בלתי אמצעית עם גיל פנלוסה המיועדת למתכננים בלבד -   11.9.17 בשעות 14:15-15:45

 

הסדנה בהנחיית חברת האיגוד מתכננת חנה מורן.

 

מתכננים המעוניינים לקחת חלק במפגש- נא שלחו דוא"ל אל מיכל לכתובת: igudm1@gmail.com וציינו שם מלא, כתובת דוא"ל וטלפון. ניתן לשלוח שאלה או שתיים שניים שהנכם מעוניינים בה- ניתן לבחור שאלה/שאלות מתוך הרשימה שבהמשך או שאלות אחרות. ניתן לשלוח את השאלות בעברית, המפגש יתקיים בשפה האנגלית.
כמו כן יש להירשם ולשלם מראש לכנס- חברי האיגוד זכאים להנחה לפי ההוראות הבאות:

על מנת להירשם בתעריף מוזל יש להירשם לכנס בלינק הבא. בחרו תחת סוג הרשמה: "הרשמה מטעם ארגון/חברה", ותחת סטטוס במועצה בחרו: "ארגון חבר במועצה", על מנת לשלם על כרטיס במחיר מוזל. כאשר תתבקשו למלא את פרטי הארגון, אנא רשמו: "איגוד המתכננים בישראל", והכניסו את הח.פ שלנו: 580059004

 

כיצד המרחב עירוני יכול לאפשר ולעודד ניידות הולמת לכל גיל?  

שאלה זו ועוד שאלות קשורות נוכל להעלות בפני מר גיל פנלוסה  מומחה בעל השם העולמי לניידות במרחב העירוני ומייסד הארגון הקנדי – "עיר לגילאי 8-80 ", בכנס של המועצה לבניה ירוקה שיתקיים ב- 11 לספטמבר 2017 .

מר גיל פנלוסה- - Guillermo "Gil" Peñalosa הינו המייסד של ארגון "8-80" הקנדי . הארגון שם לו מטרה  למשוך אנשים להתנייד במרחב הציבורי על מנת להבטיח את הכלת כל האנשים במכלול העירוני. זאת, במטרה לקדם איכות חיים בעיר המבססת על  הליכה, רכיבה על אופניים ותחבורה ציבורית; וכן יצירה, עיצוב ושימוש של רחובות,  פארקים גדולים ושבילים ליצירת ערים תוססות, בריאות ושוויוניות לכל, ובקידום קהילות חסינות שיהיו ומעורבות בעירם. הדגש הוא "מדרכות תחילה"-  "Pedestrians first". הארגון עוסק  בקידום פרויקטים מיוחדים, מעורבות ושותפויות מיוחדות, תכנון רחובות פתוחים ועוד.  http://www.880cities.org/

מר פנלוסה בעל תואר שני במנהל עסקים מבית הספר לניהול , מאוניברסיטת אנדרסון שבקליפורניה. לשעבר מנהל מחלקת הגנים והדרכים הירוקות בעיריית בוגוטה, שם הוביל בהצלחה עיצוב ופיתוח של מעל 200 פארקים, ביניהם פארק  Simón Bolívar, הידוע ביותר קולומביה. הוא משמש, בין היתר, יועץ בכיר של גהל אדריכלים, מכהן כחבר במועצת המנהלים של סיטי פארק אליאנס, ארה"ב, וכיועץ בכיר StreetFilms  בניו יורק, שבילי הליכה באמריקה.  

מר פנלוסה יהיה אורח הכבוד של כנס המועצה לבניה ירוקה לשנת 2017 וייתן את הרצאת המפתח לכנס. במסגרת שיתוף פעולה מיוחד בין המועצה לבניה ירוקה לאיגוד המתכננים ייחד גיל מפגש מיוחד עם מתכנני ערים חברי איגוד המתכננים בישראל המהווה הזדמנות יוצאת דופן לשיח בלתי אמצעי עם אחד האנשים המעניינים ביותר והבלתי שגרתיים הפועלים כיום בתחום התכנו העירוני. המפגש ייערך כשעה ונוכל להעלות בפניו שאלות מרכזיות בנושא המפגש.

בין הנושאים שיוכלו לעלות בדיון:  


1. מהו הרכיב/הגורם העיקרי החשוב ביותר העשוי לחולל שינוי התנהגותי של משתמשי המרחב העירוני באופן שיעודד הליכתיות ורכיבה על אופניים בערים לכל הגילאיים?
2. מהם מרכיבי הרחוב החשובים ביותר שכמתכננים עלינו להקפיד שיתקיימו לשם מתן מענה לניידות של ילדים וזקנים במרחב העירוני?
3. מהם אמות מידה כמותיות או איכותיות העשויות להצביע על הנושאים שאנו צריכים למקד מאמצים: על הגברת איכות הניידות או על כמות הניידות ?
4. כיצד הרכב האוטונומי ישנה את אורחות הניידות העירונית? האם הוא עשוי לאיים על תנועת הולכי הרגל ורוכבי האופניים?
5. כיצד ייראה הרחוב כאשר המסחר האינטרנטי גואה ומתרחב- הרבה מהקניות מתבצעות און ליין ונפחם יעלה, וכן רחפנים יתחילו לרחף מעל ראשינו- להביא דואר, חבילות ומשלוחים?