מינוי נציג המתכננים והאדריכלים במועצה הארצית לתו"ב

לאחר כ-6 שנים ועתירה לבג"צ מונה נציג המתכננים והאדריכלים במועצה הארצית לתו"ב

 

לאחר מאבק ממושך מונה אדריכל ומתכנן ערים ברוך יוסקוביץ לאייש את "הכסא הריק" של נציג אנשי המקצוע בתחום התכנון

 

לאחר מאבק ממושך של איגוד המתכננים בישראל ועמותת אדריכלים מאוחדים בישראל, שהגיע עד לבית המשפט העליון, חתם השבוע, ב-22.11.16 שר האוצר משה כחלון, על מינויו של אדריכל ומתכנן ערים ברוך יוסקוביץ כחבר המועצה הארצית לתכנון ובניה, כמו גם על מינויים של משה מרגלית, חזי ברקוביץ וסופיה אלדור כממלאי מקום חבר המועצה הארצית לתכנון ובנייה נציג האדריכלים והמתכננים.

 

לדברי אדריכל ומתכננת עדנה לרמן, יו"ר איגוד המתכננים בישראל "איגוד המתכננים בישראל מברך על מינוי של אדריכל ומתכנן יוסקוביץ למועצה הארצית לתכנון ובנייה. בימים אלו עומדים על סדר יומם של מוסדות התכנון נושאים הרי חשיבות שיקבעו במידה רבה את דמותה של מדינת ישראל לעשורים הבאים ואת רווחתם ואיכות חיי תושביה. אין צורך להדגיש עד כמה חשוב שבקבלת החלטות אלה ישמע גם קולם של אנשי הפרופסיה מתחום התכנון. אנו מברכים את אדריכל ומתכנן ברוך יוסקוביץ ובטוחים שהוא יעמוד איתן לייצוג השיקולים המקצועיים במערך הלחצים וההחלטות החשובות העומדות בימים אלו בפני המועצה".

 

לדברי עו"ד ומתכנן אשר כהנא, מי שייצג את איגוד המתכננים בישראל במהלך המאבק לאיוש התפקיד "העובדה שאיש מקצוע נטול פניות, המייצג את האינטרסים המקצועיים בלבד, ישוב ויאייש את הכסא הריק של אנשי המקצוע במועצה הארצית לתכנון ובניה לאחר למעלה משש שנים הינה הישג חשוב של איגוד המתכננים ועמותת אדריכלים מאוחדים. כעת עלינו לוודא כי ייצוג אנשי המקצוע יושב גם למקומות המרכזיים בהן מתקבלות ההחלטות ובראש ובראשונה הולנת"ע, גם שם עומד הכיסא של איש המקצוע ריק ומיותם כבר זמן רב. בסבך הלחצים של בעלי עניין והלחץ הגדול לקבל החלטות במהירות ובכל מחיר, יש חשיבות עצומה לכך שנציג אנשי המקצוע יחזור לשבת בועדות המרכזיות".

 

תפקיד נציג הארגונים המקצועיים לא היה מאוייש במועצה הארצית מזה למעלה משש שנים והמינוי האחרון הושג רק בעקבות פסק דין שניתן בבג"צ בחודש מאי האחרון בעקבות עתירה איגוד המתכננים בישראל ועמותת האדריכלים המאוחדים בישראל.

 

אודות איגוד המתכננים

 

איגוד המתכננים  בישראל (ע.ר.) מייצג את העוסקים בתכנון ערים, אזורים וסביבה בישראל. הארגון נוסד בשנת 1964 ומטרתו לייצג מבחינה מקצועית  את ציבור המתכננים בישראל, לפעול למען קידום והכרת המקצוע ולתרום להרחבת והפצת הידע המקצועי בתחום. האיגוד מנהל את פנקס המתכננים ועורך כנס מקצועי שנתי רב משתתפים ומגוון ימי עיון וסיורים מקצועיים לאורך השנה.  אתר האיגוד  http://www.aepi.org.il/